4320-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av konsulttjänster avseende fortsatt införande av lean.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Länsstyrelsen upphandlar konsulttjänster för fortsatt stöd i arbetet med att implementera lean som förhållningssätt och metod för verksamhetsutveckling.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79998000 Coachning, 80500000 Utbildningstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.