432014-2020 - ÄndringSverige-Halmstad: Engångsartiklar för catering
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Papper & Plastprodukter 2020
Referensnummer: KS 2020/00228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39222100 Engångsartiklar för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar papper- och plastartiklar, som kommer att avropas successivt under avtalstiden.
Exempel på produkter är toalett- och hushållspapper, pappershanddukar, engångsartiklar för servering, plastpåsar, kaffefilter m.m.
Avser Halmstad kommun och medverkande förvaltningar samt bolag.