See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Banktjänster
Beskrivning: Projektet omfattar koncernkontosystem och andra banktjänster för RISE och dess dotterbolag (enligt avtalsvillkor). Upphandlingen av banktjänster omfattar följande områden: Kontostruktur / Cashpool Betalningsförmedling Internetbank Löneförmedling Ränte- och valutahandel Inlåning Upphandlingen omfattar inte: Kortterminaler Kortinlösen Kortlösningar Kreditfacilitet Lönespecifikationer Leasing
Intern identifierare: 24/53
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66110000 Banktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000