Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för bevakningstjänster som bland stationär bevakning, ronderande bevakning och larmutryckning till Helsingborgs stad, Öresundskraft AB, Räddningstjänsten Skåne Nordväst, Helsingborgs Arena & Scen AB samt AB Helsingborgshem.