432103-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Laser tracker
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLaser tracker
BeskrivningA procurement of one portable measuring instrument of Laser Tracker type with its controller for MAX IV Laboratory at Lund University.
Intern identifierareV 2026/1224
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38300000 Mätutrustning, 38410000 Mätinstrument, 38424000 Mät- och reglerutrustning, 38636100 Lasrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLaser tracker