See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning 2026
Beskrivning: Ramavtal avseende snöröjning i Landskrona stads tätorter och Landskronahems fastighetsbestånd samt sandupptagning i tätorterna.
Intern identifierare: KS 2026/442
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 90611000 Gaturenhållning, 90612000 Gatsopning, 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Huvuddel
Beskrivning: Ramavtal för snöröjning i Landskrona stads tätorter och Landskronahems fastighetsbestånd samt sandupptagning i tätorterna.
Intern identifierare: 1894216-0
Ytterligare klassificering (cpv): 90612000 Gatsopning, 90630000 Isröjning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Vinterväghållning, Glumslöv
Beskrivning: Snöröjning i Glumslöv
Intern identifierare: 1906695-1
Ytterligare klassificering (cpv): 90630000 Isröjning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Vinterväghållning, Härslöv
Beskrivning: Snöröjning i Härslöv
Intern identifierare: 1906696-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Vinterväghållning, Häljarp
Beskrivning: Snöröjning i Häljarp
Intern identifierare: 1919637-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Vinterväghållning, Asmundtorp
Beskrivning: Snöröjning i Asmundtorp
Intern identifierare: 1919660-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Vinterväghållning, Annelöv
Beskrivning: Snöröjning i Annelöv
Intern identifierare: 1919661-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Vinterväghållning, Landskronahems fastighetsbestånd
Beskrivning: Snöröjning åt Landskronahems fastighetsbestånd.
Intern identifierare: 1919662-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Sandupptagning i Landskrona stads tätorter
Beskrivning: Sandupptagning i Landskrona stadstätorter.
Intern identifierare: 1906694-7
Huvudklassificering (cpv): 90612000 Gatsopning