Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkeshandledning
Referensnummer: 2019-O000055
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne inbjuder härmed leverantörer att lämna anbud avseende Yrkeshandledning för vårdpersonal enligt de villkor och förutsättningar som framgår av detta underlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja