432115-2020 - PlaneringSverige-Uppsala: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-service for Management and Delivery of Web Content and Digital Experiences. UH2020/99
Referensnummer: UH2020/99
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
WCM/DX (Web Content Management/Digital Experience).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen