432121-2022 - ResultatSverige-Alingsås: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedelsinköp, konsumentförpackning
Referensnummer: 2020.363 KS
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Livsmedelsinköp i butiker. Avtalet omfattar ej: Tobak och spel, hygienartiklar, kosmetika, hem och fritid, ljuskällor, djurfoder, krukväxter och snittblommor, färdiggjorde smörgåsar, kylda färdiga rätter, tårtor, smörgåstårtor och konditorivaror.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15500000 Mejeriprodukter, 15800000 Diverse livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen