432127-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Arvidsjaur: Brandfordon
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlare inkl vattentank Räddningstjänsten
Referensnummer: UH-2018-128
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144210 Brandfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvidsjaurs kommun har behov av en ny eller begagnad (max 2 år och/eller 10000 mil) lastväxlarbil med flak/vattentank.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Lastväxlare
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144210 Brandfordon, 34142100 Lastbilar med hissflak, 34223000 Släp- och påhängsvagnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Flak inkl vattentank
Del nr: 2
Option
Del nr: 3