Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation Barkskeppet 1 Lidköping
Referensnummer: 2018-30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Intern Service/Fastighet upphandlar Totalentreprenad för nybyggnation av lokal på fastigheten Barkskeppet 1 (Mellbygatan 23) i Lidköping. Som option finns även takbyte med av befintlig byggnad. Upphandling kommer annonseras i slutet av februari 2018.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Intern Service/Fastighet upphandlar Totalentreprenad för nybyggnation av lokal på fastigheten Barkskeppet 1 (Mellbygatan 23) i Lidköping. Som option finns även takbyte med av befintlig byggnad. Upphandlingen kommer annonseras i slutet av februari 2018.