Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ombyggnation Fysiologen Karolinska Institutionen
Referensnummer: 1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnation av Fysiologen
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad, 45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Samverkansupphandling, genomförandeentreprenad