See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Intensivvårdsbår till ambulansflygplan
Beskrivning: Upphandlingen genomförs med region Västerbotten. Båren gör det möjligt att Västra Götalandsregionen och Region Västerbotten kan utföra och upprätthålla intensivvård vid transport med vägambulans och KSA flygplan utan att byta bår under färd på ett patientsäkert sätt.
Intern identifierare: 2025-01530
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: VGR Anbudsinbjudan och avtal IVA-bår till ambulansflyg
Beskrivning: Båren gör det möjligt att Västra Götalandsregionen och Region Västerbotten kan utföra och upprätthålla intensivvård vid transport med vägambulans och KSA flygplan utan att byta bår under färd på ett patientsäkert sätt.
Intern identifierare: 1823600-0
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde Kravspecifikation IVA-bår till ambulansflyg
Intern identifierare: 1823601-1