Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av mottagarservice.
Referensnummer: Dnr 055-282-17 Ks
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av mottagarservice och turistinformation i Härjedalen. Kontrakt kommer att tecknas för fyra områden, Funäsdalen, Hede/Vemdalen, Lofsdalen och Sveg/Östra.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer, 63513000 Turistinformation, 75125000 Administration avseende turism, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen