Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Dental Unit.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro län.
Nuts-kodSE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Denna upphandling avser ramavtal för dental unit för leverans till Region Örebro län med placering inom Folktandvårdens kliniker. Upphandlingen omfattar även option på serviceavtal efter garantitiden.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 31524110 Operationslampor, 33111500 Tandröntgen, 33131000 Tandläkarinstrument, 33192410 Tandläkarstolar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.