43244-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Handledning – Rådgivning och kurser om skötsel av biologisk mångfald i odlingslandskapet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rådgivning och kurser om skötsel av biologisk mångfald i odlingslandskapet
Beskrivning: Upphandlingen innehåller 12 anbudsområden inom rådgivning och kurser om skötsel av biologisk mångfald i odlingslandskapet. Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med maximalt 3 leverantörer per anbudsområde.
Intern identifierare: 114-51619-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80590000 Handledning
Ytterligare klassificering (cpv): 77100000 Jordbrukstjänster, 80510000 Specialutbildning, 80540000 Miljöutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 3
Beskrivning: Se upphandlingsdokumentet.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 - 1. Rådgivning inom hela ämnesområdet skötsel av biologisk mångfald i odlingslandskapet
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 2
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4
Beskrivning: Se ytterligare information i upphandlingsdokumentet.
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 9
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde 10
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde 11
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde 12