Text som ska rättas i ursprungsmeddelandet
Avsnitt nummer: II.1.4)
I stället för:
Mora kommun upphandlar lokalvård till kommunens verksamheter.
Upphandlingen är uppdelad i sex delar.
Anbud kan läggas på en eller flera delar.
Skolor, förskolor och daghem är indelade efter rektorsområden enligt nedan:
2. Utmeland, Morkarlby ca 16 400 kvm
5. MUC-mora utbildningscentrum (Mora gymnasium) ca 33 800 kvm
5. MUC-mora utbildningscentrum (Mora gymnasium) ca 22 500 kvm