4326-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Inredningsarkitekttjänster-Kontor, undervisning och forskningsmiljöer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInredningsarkitekttjänster-Kontor, undervisning och forskningsmiljöer
BeskrivningKTH har fortlöpande behov av Inredningsarkitekttjänster-Kontor, undervisning och forskningsmiljöer kopplade till verksamhetens lokaler på ca 290 000 kvm. Vissa funktioner ställer såväl säkerhetsmässigt som tekniskt komplicerade och inte sällan unika krav på lokalerna. Vi är därför intresserade av att samarbeta med företag som kan erbjuda kvalificerade inredningslösningar för dessa specifika behov.
Intern identifierareV-2023-0847
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelInredningsrkitekttjänster-kontor