2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontorsmaterial och kontorspapper
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose UMs behov av kontorsmaterial och kontorspapper för UMs verksamheter inom förvaltningar och bolag. Leverantören ska leverera kundpackade varor till UMs DC. Produkterna ska vara effektiva och anpassade för UMs enheter inom samtliga områden som bedriver verksamhet inom administration och utbildning samt arbetar i andra sammanhang där produkter som omfattas av avtalet används.
Intern identifierare: 2024-00112IN
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
Ytterligare klassificering (cpv): 22800000 Register, kontoböcker, pärmar, blanketter och övriga trycksaker av papper eller kartong
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000