Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Busstransporter.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 2: Landtransport [2], även säkerhets- och kurirtransporter, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Norrköping.
Nuts-kodSE123 Östergötlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser Migrationsverkets behov av busstransporter i Sverige, för asylsökande samt personalresor.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.