Officiellt namn: Försäkringskassan Ort: Stockholm Postnummer: SE-103 51 Land: Sverige Att: Jenni Elfvén E-post:jenni.elfven@forsakringskassan.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av Kvalitativa undersökningstjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 10: Marknads- och opinionsundersökningar
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Försäkringskassan upphandlar kvalitativa undersökningstjänster. Upphandlingen syftar till att uppnå kvalitativ och stabil leverans av efterfrågade tjänster som ska fungera som underlag för Försäkringskassans verksamhets- och tjänsteutveckling.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79311000 Undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.