432741-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Vinterrenhållning EO4
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterrenhållning EO4
BeskrivningHFAB inbjuder till att lämna anbud på ramavtal avseende vinterrenhållning för EO4 - Andersberg, Maraton och CKV.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134580:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden