Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal BEST-projektering II
Referensnummer: KS 2023/0960
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun och Norrköpings spårvägar AB inbjuder Er att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal avseende konsulttjänster inom spårbunden infrastruktur med ban-, el-, signal- och teleteknik (BEST).
Upphandlingen avser ramavtal med tre (3) anbudsgivare, förutsatt att tre (3) anbudsgivare kvalificerar sig.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art: Ramavtal
Omfattning: Se beskrivning
Mängd: Ramavtal beräknas tecknas med tre (3) leverantörer