432788-2023 - ResultatSverige-Arvidsjaur: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-partner
Referensnummer: UH-2023-23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvidsjaurs Kommun inbjuder härmed till anbudsgivning i upphandling av en strategisk samarbetspartner, en IT-partner som levererar licenser, produkter och dess tillbehör, tjänster, kompetens och utveckling.
Välkomna med ert anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48218000 Programvara för licenshantering, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Varor och tjänster, fyra år, en kommun inkl bolag.