432821-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Hämtning av hushållsavfall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHämtning av hushållsavfall
BeskrivningArvidsjaur och Arjeplog kommuner bjuder in till anbudsgivning gällande hämtning av hushållsavfall. Upphandlingen är samordnad och både kommuner kommer fatta egna tilldelningsbeslut och skriva egna kontrakt med vinnande leverantör. Svar på frågor kan dröja under semestern på grund av semestrar. Annonseringstiden är dock satt med hänsyn till detta.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste kännetecken????
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110777:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90511000 Sophämtning, 90511200 Hämtning av hushållssopor