432844-2021 - PlaneringSverige-Växjö: Cytometrar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flödescytometer till Klinisk patologi och cytologi i Växjö
Referensnummer: Extern remiss
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38434510 Cytometrar
II.1.4.
Kort beskrivning
OBS! Följande är en extern remiss vilket innebär att anbud inte ska lämnas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss inför upphandlingen av en ny flödescytometer till Klinisk Patologi och Cytologi i Växjö