2. Förfarande
Förfarande
Titel: Askims simhall och Kortedala simhall, Ny upphandling
Beskrivning: Upphandlingen omfattar uppförande av 2 st nya simhallar i Göteborg, den ena är Askims simhall och den andra är Kortedala simhall.
Intern identifierare: 25/7
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000