2. Förfarande
Förfarande
Titel: Täta skalvagnar NSM sterilt gods
Beskrivning: Upphandlingen avser inköp av täta skalvagnar och tillhörande externt lyftverktyg, inklusive tillbehör, reservdelar samt tjänster till Nya sjukhusområdet i Malmö (NSM). De täta skalvagnarna ska hantera och klara transport av OP-vagnar till de olika operationsavdelningarna inom Nya sjukhusområdet i Malmö (NSM), de kan således beskrivas som "vagn i vagn" för sterilt gods. Det tillhörande lyftverktyget ska följaktligen vara anpassat för placering av OP-vagn i skalvagnen.
Intern identifierare: 2025-O000200
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44423300 Godshanteringsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000