432910-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Systemanalys och programmering – Konsultstöd för hantering av digitala identiteter och behörigheter, IAM
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultstöd för hantering av digitala identiteter och behörigheter, IAM
BeskrivningAlingsås kommun genomför en upphandling avseende konsultstöd för hantering av digitala identiteter och behörigheter, IAM. Alingsås kommun bjuder in leverantörer att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72240000 Systemanalys och programmering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132758:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72246000 Konsulttjänster för system, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster