432938-2020 - ResultatSverige-Ängelholm: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ersättningsplatser under renovering
Referensnummer: KS 2020/125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drift av platser i särskilt boende samt tillhandahållande av lokaler för detta.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311100 Äldreomsorg, 85312500 Rehabiliteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen