43298-2020 - ÄndringSverige-Södertälje: Uthyrning av industriella fordon med förare
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2018-2037 Maskintjänster för entreprenadmaskiner och arbetsfordon
Referensnummer: TI 2018-2037
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för att tillgodose behov av tjänst avseende entreprenadmaskiner och arbetsfordon inklusive förare/maskinist för Södertälje kommun, Salmens kommun, Telge i Södertälje och deras helägda dotterbolag.