Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Brand 2022
Referensnummer: 22RGK722
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 75251110 Brandskyddstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg tecknar ramavtal med Brandkonsult. Ramavtalet för konsultdisciplin Brandkonsult gäller från 2022-07-01 till 2024-05-31 med möjlighet till förlängning till 2026-05-31.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71315200 Byggkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Kronoberg tecknar ramavtal med Brandkonsult. Ramavtalet för konsultdisciplin Brandkonsult gäller från 2022-06-01 till 2024-05-31 med möjlighet till förlängning till 2026-05-31.