433025-2022 - ResultatSverige-Växjö: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Byggnadskonstruktion 2022
Referensnummer: 22RGK719
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg avser teckna ramavtal för konsultuppdrag inom konsultdisciplin Byggnadskonstruktion.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315200 Byggkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen