433034-2022 - ResultatSverige-Tyresö: Avlägsnande av slam
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Spolbilstjänster
Referensnummer: 2022/KSUH 0029
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för Spolbilstjänster mm vid planerade investering- och underhållsåtgärder i huvudsak kommunens ledningsnät för spill- och dagvattenledningar med tillhörande Va-anläggningar och anordningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen