433189-2020 - PlaneringSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av helikoptrar
Förhandsmeddelande för kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Den upphandlande myndighetens/enhetens benämning på upphandlingen
HSC, Helicopter Support Contract, HKP15
II.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Linköping, Sweden and Ronneby, Sweden.
SE Sverige