Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Material till gatubelysning, Härlövsängaleden
Referensnummer: TN 2021/1385
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen innefattar material till gatubelysning på Härlövsängaleden i Kristianstad kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31518100 Strålkastarbelysning, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31527200 Utomhusbelysning, 31527260 Belysningssystem, 31532000 Delar till lampor och belysningsarmatur, 34928500 Gatubelysning, 34928510 Stolpar för gatubelysning, 44111000 Byggnadsmaterial, 44144000 Stolpar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen