Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvättad sand till vattenverk
Referensnummer: 22MB196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14200000 Sand och lera
II.1.4.
Kort beskrivning
Med denna upphandling, diarienummer 22MB196, avser SVOA att täcka sitt behov av tvättad sand till vattenverk, främst Norsborgs vattenverk.
Ramavtalstiden är åtta år inklusive förläningsoptioner. SVOA avser att ingå ramavtal med en leverantör.
Upphandlingen genomförs med ett förhandlat förfarande. I förhandlingen kommer SVOA att i successiva steg möjliggöra för leverantörerna att jobba med sitt anbud för att hitta bästa möjliga lösning. För ytterligare information, vänligen se avsnitt 2.2.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14200000 Sand och lera, 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14211000 Sand, 14211100 Natursand
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen