Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygg- och arbetsmaskiner samt bodar m.m., korttidshyra.
Referensnummer: UH-2015-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för korttidshyra av bygg- och arbetsmaskiner samt bodar m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten, 43310000 Maskiner för väg- och vattenbyggnadsarbeten, 43320000 Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen