Hushållsmaskiner och vitvaror för successiva beställningar och leveranser under avtalsperioden.
Service och reparation ingår och i förekommande fall ska installation och montering ingå.
Beställaren förbehåller sig rätten att avgöra om vitvaror vid specifika ny-, om- eller tillbyggnationer ska ingå i byggentreprenaden eller om de ska handlas via detta avtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 39700000 Hushållsapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen