2. Förfarande
Förfarande
Titel: Agilt Konsultstöd för Microsoft Dynamics CRM
Beskrivning: Statens Skolinspektion inbjuder er att lämna anbud avseende ett agilt utvecklingsteam som kontinuerligt ska utveckla och förvalta Skolinspektionens ärendehanteringssystem VIS. Utvecklingsteamet ska ha ett agilt arbetssätt. Beställaren avser att genom kvalificering och utvärdering välja ut och rangordna de tre främsta anbudsgivarna och tilldela dessa till ramavtalet.
Föregående meddelande: 013328-2022
Intern identifierare: 2022:9536
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000