4333-2023 - ÄndringSverige-Varberg: Skrivare och kurvskrivare
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsskrivare och skrivare med tillhörande servicetjänster
Referensnummer: KS22/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar inköp av skrivare och kopiatorer inklusive service, toner och andra förbrukningsvaror till Varbergs Kommuns samtliga enheter. Beställaren beräknar att inköpsvärdet under avtalstiden är 13 900 000 SEK. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.