433317-2026 - Resultat
Sverige – Motorfordon – Spol-/kombibil
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpol-/kombibil
BeskrivningKarlskrona kommun upphandlar ny Spol-/kombibil.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten, 34144520 Fordon för tömning av septiska tankar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001