43335-2025 - Resultat
Sverige – Fordon för avfall – Sopbil sidlastare
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sopbil sidlastare
Beskrivning: Denna upphandling gäller en (1) sidlastare med HVO drift för att tillgodose Borlänge Energis behov av avfallshantering.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144510 Fordon för avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101434:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144511 Sopbilar