See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bevakningstjänster
Beskrivning: Uppdraget Bevakningstjänster avser ett förebyggande och värdeskapande arbete genom rondering och tillsyn. Leverantörens uppdrag avser ett helhetsåtagande med ett enhetligt bevakningsarbete inom all kommunal verksamhet samt optimering av tjänsten, med målet att Nyköpings kommun ska vara och upplevas som en trygg och säker plats att bo och vistas i. För omfattning i detalj hänvisas till de samlade upphandlingsdokumenten.
Förfarandets viktigaste kännetecken: Säkerhetstjänster
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75240000 Tjänster för allmän säkerhet, lag och ordning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112184:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 75241000 Tjänster för allmän säkerhet, 79713000 Vakttjänster, 79710000 Säkerhetstjänster, 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster, 79715000 Patrullering