433374-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Defibrillator
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AED/Hjärtstartare 2018
Referensnummer: 2018/01449
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33182100 Defibrillator
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser AED/Hjärtstartare samt tillbehör och förbrukningsartiklar enligt beskrivning i förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 100 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen