Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal prickkätting
Referensnummer: 18-01832
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34930000 Marin utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud avseende deltagande i ramavtal för att erhålla möjlighet att genomföra leveranser av prickkätting enligt de bifogade tekniska kravspecifikationerna, se bilaga 2A respektive bilaga 2B.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34931000 Anläggning till hamnar, 34931500 Sjötrafikledningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen