43342-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten – Besiktningsmän Entreprenad mm
Meddelande om projekttävling
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBesiktningsmän Entreprenad mm
BeskrivningVellinge Kommun har från tid till annan behov av konsultstöd inom entreprenadbesiktningar främst avseende entreprenader baserade på AB 04 och ABT 06. Besiktningar kan avse alla typer av entreprenader såväl mark och anläggning som hus m.m.
Typ av förfarandeÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94574:Lot:1