433422-2019 - ResultatSverige-Lidingö: Vattenreningskemikalier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Polymer till slamavvattning SA20
Referensnummer: KF2018-256
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24962000 Vattenreningskemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Käppalaförbundet avser att handla upp polymer till slamavvattning SA20.
Se förfrågan för detaljer.
Välkomna med era anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24000000 Kemiska produkter, 24900000 Finkemikalier och andra kemikalier, 24960000 Olika slag av kemiska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen