Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Måleriarbeten
Referensnummer: UH-2020-13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Underhålls- och reparationsarbeten inom beställarens fastigheter, I huvudsak traditionellt lägenhetsmåleri. Även utvändiga måleriarbeten kan förekomma.
För mer info läs upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingdokument