Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Funktionsupphandling – Ljus.
Referensnummer: 7142
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Bollnäs kommun genomför en funktionsupphandling gällande tjänsten ”ljus”. Arbrå skola skall ljussättas, ljuset skall anpassas beroende på vilken verksamhet i som finns skolans olika rum (Belysning i klassrum, matsal m.m.).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31524120 Takbelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen